Warmtebedrijf gekozen voor Warmte-Koude Opslag

16-06-2026

De gemeente Hilversum heeft een belangrijke stap gezet in de ontwikkeling van het Stationshart. Het warmtebedrijf HeZon is gekozen om het duurzame energie­systeem (WKO) voor het gebied te ontwerpen, aan te leggen en te beheren, én om straks warmte en koeling te leveren.

Duurzaam Stationshart 

In het Stationshart komt een zogenoemd Warmte-Koude Opslag-systeem (WKO). Dit systeem maakt gebruik van warmte en koude die in de bodem wordt opgeslagen. Zo kunnen gebouwen op een energiezuinige manier worden verwarmd in de winter en gekoeld in de zomer. Dat zorgt voor minder CO₂-uitstoot en een duurzamer gebied.

Wethouder Klimaat en Energie Bart Heller:
“Met dit systeem zetten we een mooie stap richting een duurzaam en toekomstbestendig Stationshart.”

Voor wonen, werken en andere voorzieningen

Het energiesysteem wordt aangelegd voor de zeven nieuwe bouwblokken. aan de centrumzijde van het Stationshart. In deze gebouwen komen woningen, werkplekken, kantoren en voorzieningen zoals horeca.
Er is bewust gekozen voor één gezamenlijk systeem voor alle bouwblokken. Dat bespaart ruimte en maakt de energievoorziening efficiënt en overzichtelijk.

Betrouwbaar en betaalbaar

Voor toekomstige bewoners en ondernemers is het belangrijk dat de warmtevoorziening goed werkt en betaalbaar blijft. Daarom wordt er een speciale vereniging opgericht waarin alle zeven bouwblokken vertegenwoordigd zijn.
Deze vereniging:

  • sluit het contract met het warmtebedrijf

  • controleert de kwaliteit van de dienstverlening

  • bewaakt afspraken over prijs en levering

  • kan ingrijpen als dat nodig is

Zo blijft het systeem ook op de lange termijn eerlijk en transparant werken.


De planning

De komende tijd wordt het systeem verder uitgewerkt. De aanleg start naar verwachting in 2027. In 2028 moet het systeem klaar zijn, tegelijk met de oplevering van de eerste gebouwen.

 

Dit project wordt mede mogelijk gemaakt door een subsidie van de provincie Noord-Holland.
Logo pronvincie Noord-Holland

Afbeeldingen

Cookie-instellingen