Groen doet iets met je
“Buiten zijn maakt mensen gelukkiger", zegt Maud. “In bomen zit zelfs een stofje waar je rustiger van wordt.” Ze merkt dat mensen de natuur pas echt waarderen als ze er vaker komen. “Als je ziet hoe mooi het is, wil je er ook beter voor zorgen.”
Iedere stad verdient een eigen bos
Wat Maud betreft moet natuur in elke stad en elk dorp bereikbaar zijn. En dan niet alleen een klein speelveldje met gras en een bankje, maar een groot natuurgebied. Bossen waar je kunt dwalen, waar kinderen avonturen beleven en waar volwassenen weer leren om stil te staan. “Ik heb niet één favoriete plek", zegt ze. “Hilversum is gelukkig overal omringd door groen. Dat maakt het zo fijn om hier te wonen.”
Een toekomst in het groen
Maud droomt van een baan waarin ze elke dag met natuur bezig kan zijn. Ze wil anderen laten zien hoe belangrijk groen is voor geluk en gezondheid. “Niet iedereen hoeft een boomknuffelaar te worden. Dat ben ik zelf ook niet. Maar het zou mooi zijn als mensen wat beter om zich heen leren kijken.”
Hilversum is omringd door natuur
Help je mee om dat groen ook de stad in te brengen? Vergroen je balkon, gevel of tuin. Kijk hoe je zelf een verschil kunt maken voor natuur dichtbij huis.
Foto: Sophie Schuite